A legjobb 10 munkahelyi biztonsági tipp minden alkalmazott számára
A biztonságos munkakörnyezet mindenki számára fontos, vállalattól, iparágtól vagy munkától függetlenül. Munkavállalás megkezdéséhez íme a legjobb 10 munkahelyi biztonsági tipp az összes alkalmazott számára:
Legyen tisztában a környezetével:
Ismerje meg a munkaterület sajátos veszélyeit a potenciálisan veszélyes helyzetek elkerülése érdekében.
Helyes testtartás a hát védelme érdekében:
Ha íróasztalnál dolgozik, tartsa vállát a csípőjével összhangban, hogy elkerülje a hátproblémákat. Emelje meg rendesen, elkerülve a lehajolást és a csavarodást.
Rendszeres szünetek:
Sok munkával kapcsolatos sérülés azért fordul elő, mert a munkavállaló fáradt, kiégett és nem éber a környezetére. A rendszeres szünetek segítenek frissen maradni a munkában. Az éberség fenntartásának egyik trükkje a legnehezebb feladatok ütemezése, amikor a koncentrációja a legjobb, például reggel.
Szerszámok és gépek megfelelő használata:
A szerszámok használatakor tegye meg a megfelelő óvintézkedéseket, és soha ne végezzen parancsikont, ami a munkahelyi sérülések fő oka.
Tartsa a vészkijáratokat és a berendezések leállításait könnyen hozzáférhetővé:
Vészhelyzet esetén gyors és könnyű hozzáférésre van szüksége.
Jelentés a nem biztonságos körülményekről a felügyelőnek:
A felügyelőt tájékoztatni kell a munkahelyi biztonság minden veszélyéről vagy kockázatáról, hogy lépéseket tehessen annak érdekében, hogy biztonságban legyenek az Ön és munkatársai számára. Jelentsen minden baleset-közeli helyzetet.
Használjon mechanikus segédeszközt, amikor csak lehetséges:
Ahelyett, hogy időt takaríthatna meg, valóban nehéz dolgokat akar szállítani vagy felemelni, szánjon rá egy percet egy kézi teherautó, kocsi, emelő vagy targonca használatára.
Maradj józan:
A munkahelyi halálesetek körülbelül három százaléka alkohol és kábítószer miatt következik be.
Csökkentse a munkahelyi stresszt:
A stressz depresszióhoz és koncentrációs problémákhoz vezethet, ezért törekedjen a kialakulásának csökkentésére.
Viseljen megfelelő egyéni védőfelszerelést (PPE ) :
Az egyéni védőeszközök, például a kemény kalapok, védőszemüvegek, kesztyűk vagy a teljes arcvédő pajzs jelentősen csökkentik a munkahelyi sérülések kockázatát.
Ezek az egyszerű kezdeményezések nagyban hozzájárulhatnak ahhoz, hogy munkahelye mindenki számára biztonságos környezetté váljon.